Posedovanje neke mekane igračkice u obliku životinje često pruža utehu kada dođe vreme za spavanje. Njeno ”prisustvo” omogućiće bebi da se ponovo uspava ukoliko se probudi usled lošeg sna, na primer...
Dok spava, bebin stomačić se kontrahuje i do 8 cm. Zbog toga je važno da se pelena koju beba nosi prirodno prilagođava njenim pokretima. Pampers pelene sa trakama koje su pozicionirane sa strane omogućavaju miran san i zaštitu od propuštanja tečnosti i do 12 sati. Šta možemo da uradimo kako bi beba ostala suva tokom cele noći i tako joj osigurali miran san?
1. Od samog početka uvedite prepoznatljivu svakodnevnu rutinu, koja podrazumeva redovne dremke, ustaljivanje navika i vremena spavanja.
2. Svojim drugačijim ponašanjem naučite svoju bebu da razlikuje dan od noći: tokom dana, dok hranite svoju bebu, pričajte joj, a tokom noći budite tiši u obraćanju i koristite prigušeno svetlo.
3. Kada vaša beba napuni šest meseci, možete da počnete sa sprovođenjem rutine sledećeg redosleda: kupanje-hranjenje-prica-krevet, tako da beba zna šta može da očekuje.
4. Posedovanje neke mekane igračkice u obliku životinje cesto pruža utehu kada dođe vreme za spavanje. Njeno ”prisustvo” omogućiće bebi da se ponovo uspava ukoliko se probudi usled lošeg sna, na primer.
5. Kako biste bili sigurni da je vašoj bebi udobno, obucite je u fleksibilnu i udobnu odeću i pelenu koja joj dobro pristaje – tako ćete izbeci praznine ili curenje.
6. Uzdržite se od proveravanja vaše bebe svaki put kada se ona pomeri ili uskomeša tokom noći – malčice placa usled buđenja potpuno je normalno. Vaša beba mora sama da nauči kako da ponovo uspostavi san!